Güncel Tatil Rehberi: Tatil Ana

Mart 16th, 2016 | by sahibi
Güncel Tatil Rehberi: Tatil Ana
Tatil Rehberi
0

Türkiye’de gezilecek yerler başta olmak üzere Avrupa, Amerika, Asya gibi farklı kıtalar daki ülkelerinde gezi yerlerini tanıtan Tatil Ana sitesi, 2 yıldan beri bu sektörde yayın yapmaktadır. Sitede yer 500’den fazla gezilecek yerlerin tanıtıldığı yazı listesinde, 81 ilden turistik noktalar bulunmaktadır. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerin yanısıra her ilden en az bir tatil bölgesinin tanıtıldığı site, her geçen gün yükselen ziyaretçi grafiği ile dikkat çekmektedir. Günde 2 binden fazla kişinin ziyaret ettiği sitede, hem güncel tatil yerlerine hem de herkes tarafından bilinen tatil yerlerinin tanıtımı yapılmaktadır.

Kendini tatil rehberi
sitesi olarak tanılan Tatil Ana sitesi, bazı noktalarda diğer tatil sitelerinden kendini ayıran özelliklerini göstermektedir. Sitede, örneğin bir şehrin veya gezilecek noktanın gezi rehberi şeklinde tanıtımı yapılırken; güncel bilgilere, fotoğraflara, yorumlara gibi yerlere önem gösterilmektedir. Bu güncel bilgiler, gezilecek yerin; ziyaret saatleri, ziyaret günleri, giriş ücretleri ve civarda yapılacak aktiviteleri kategorilerinde verilmektedir. Verilen bilgilerin güncel olması, siteden yazıyı okuyarak oraya giden kişilerin mağdur olmasını engellemektedir.

Sitenin Türkiye’de gezilecek yerler ağırlıklı yayın yaptığını söylemiştik. Bu yerler, çeşitli başlıklar altında tanıtılarak, ziyaretçilerin aradığı bilgilere daha kolay ulaşması amaçlanıyor. Örneğin gezi yerleri, bölge bölge ayrılıyor. Karadeniz’de Gezilecek Yerler, Ege’de Gezilecek Yerler, Marmara’da Gezilecek Yerler, Akdeniz’de Gezilecek Yerler gibi başlıklarda sadece o bölgelerde bulunan şehirler yayınlanıyor. Şehirlerin alt başlıklarında ise eğer çok fazla yer tanıtılmışsa, bu bilgilere daha kolay ulaşmanız için toplu listeler sergileniyor. Ankara Gezilecek Yerler, İzmir Gezilecek Yerler, İstanbul Gezilecek Yerler gibi konu başlıklarında, bu şehirlerdeki gezi yerlerin kısa tanıtımı yapılıyor ve ilginizi çekerse detaylı bilgi almanız için yazılara tıklayarak daha geniş bilgiler alabiliyorsunuz. Sitede yavaş yavaş hazırlanan diğer bir kategori ise, Kalınacak Yerler. Gezi yerlerinden sonra kullanıcıların ilk baktığı şey, o bölgelerdeki oteller, pansiyonlar, kamp alanları ve misafirhaneler olmaktadır. Bu nedenle bu konaklama yerlerinin tanıtımları yapılarak, kullanıcıların kalacakları yerleri de site üzerinden belirlemeleri sağlanıyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir