Pattaya Hakkında

Kasım 18th, 2013 | by sahibi
Pattaya Hakkında
Doğu Tayland
0

Tayland’ın en önemli şehirleri arasında yer alan ve başkent Bangkok’un 165 km kadar güneyinde, Tayland Körfezi’nin kıyısında kalan Pattaya; kelime anlamı olarak Güney Batı Muson Rüzgarı anlamına gelmektedir.

pattaya-turu

 

Tarihinin en önemli dokularını bünyesinde barındıran bu şehirde; bir dönem ünlü krallıklar hüküm sürmüştür. Bu nedenle birçok tarihi kalıntıya rastlanılması mümkün olan bu şehre; tarihi gezi yapılması son derece uygun olur. Ayrıca doğal güzelliklere ve eşsiz dağ manzaralarına da sahip olan bu şehir; bir kıyı şehri olması nedeni ile yaz ayları tatili için de son derece cazip görünüyor.

pattaya-gez-rehberi

Şehrin merkezi ve kalbi olan Walking Street; son derece hareketli ve canlı bir hayata sahip. Sadece gündüzleri değil, geceleri de aynı canlılıkta bulunan bu cadde, birçok insanın da akınına uğruyor.

Pattaya_transseksüller

 

Tayland’ın en gözde tatil merkezlerinden biri olan Pattaya; özellikle yaz aylarındaki tatillerde milyonlarca turistin akınına uğruyor. 2005 yılında yapılan sayımda bu bölgeye gelen turist sayısı 5.4 milyon olarak kayıtlara geçilmişti ve günümüze kadar da her yıl üzerine koyarak bu turist sayısı katlandı. Kıyı şehri olması ve muhteşem bir denize sahip olması Pattaya’nın yaz aylarındaki tatiller için en çok tercih edilme sebebi oluyor. Deniz, kum ve güneş üçlüsünün en iyi şekilde bir arada yer aldığı bu şehirde; tarihi bakımından da müze, kral mezarları ve çeşitli yapılar yer alıyor. Yani hem tarihi gezi, hem de yaz tatilleri için son derece elverişli bir seyahat ortamını oluşturuyor.

pattaya_golf_kulupleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir