Pattaya Yeme İçme

Aralık 28th, 2013 | by sahibi
Pattaya Yeme İçme
Doğu Tayland
0

Pattaya’ da yeme & içme konusunda farklı fakat kendi içlerinde sıradan bir zevke sahiptir. Tayland mutfağı dünyaca ünlü mutfaklar arasındadır ve Pattaya’ da bu esintiyi görmeniz mümkün.

pattaya-restorant

Özellikle bahşiş alışkanlığının olmadığı Pattaya’ da bahşiş bırakmak onlar için çok farklı ve şaşırtıcı bir durumdur. Aile yemeklerinde genelde kızarmış yada haşlanmış sebze ve wok’da hazırlanmış sebzeli et yada çorba bulunur. Özellikle Tay Mutfağı Pattaya ‘da tercih edilen lezzetler arasında yer almakta. Kullanılan baharatlar açısından zengin bir yapıya sahip olan Tay Mutfağı’nda balık sosu, karides sosu, acı biber, pirinç kökü gibi lezzetler kullanılır. Yemeklere kendi yaptıkları yerel bira ve pirinç viskisi eşlik etmektedir. Alkolsüz içecekler tercih ediyorsanız da buzlu kavun kesinlikle tatmanız gereken meşhur içecekler arasında yer alıyor. Yanı sıra pirinçli buzlu kahve, süt, buz, limon soda, mango şurubu, kremalı Hindistan cevizi, sodalı yoğurt, limonlu muz pançı ün salmış içkiler arasında yer almakta. Bunların yanı sıra Nuddle adı verilen erişte ile yapılan ve çubuklar ile yenen çorbaların yanında pirinçte oldukça sık kullanılan yemek türleri arasında yer alıyor. Neredeyse her yemek ve içecek üründe pirinç kullanılan Pattaya ve Tayland mutfağında yemeklerin tamamı kaşık ve çubuk ile yeniliyor, çatal ise sadece pirinci yada yemeği kaşığa doldurmak için yardımcı amaçlı kullanılıyor.

Zengin baharatlar ile lezzetlendirilmiş, nefis yemekleri olan Pattaya’da Tom Yam, Thai Seafood Curry, Pad Tahi meşhur yemekler arasında yer almakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir