Phang Nga Şehri, Tayland

Kasım 11th, 2013 | by sahibi
Phang Nga Şehri, Tayland
Güney Tayland
0

Phang Nga Town
Phang Nga Town, ünlü Phang Nga körfezine en yakın kasaba olması dışında sıradan bir Tay yerleşim birimi. Phang Nga körfezini görmek isteyen turistler genelde tura Phuket’den çıkıyorlar, Phuket’e uğramak istemeyen az sayıdaki turist ise tura buradan çıkmayı tercih ediyor. Bunun dışında kasabada ilgi çekici hemen hiç birşey yok, fakat hem Phang Nga körfezini görmek hem de turistik olmayan sıradan bir Tay kasabasında kalmak isterseniz bir veya iki geceliğine kalınabilecek bir yer.

phang-nga-14

AKTİVİTELER
Phang Nga Körfezi Turu: Phang Nga körfezine tur düzenleyen başlıca isimler olan Sayan ve Kean otobüs terminalinde konuşlanmış durumdalar. Sayan bu turların orjinal düzenleyicisi ve de güvenilir bir isim. Kean ise Sayan’ı tamamen taklit eden, muhtemelen otobüsten indiğinizde sizi karşılayacak olan isim. Tur yapılması için minimum iki kişi gerekiyor ve bazen turist sayısı çok az olduğu için kimi turlar yapılamayabiliyor. Üç adet tur var, tüm günlük tur (800B), yarım günlük tur (500B) ve yarım günlük tur+bir gece köyde konaklama (800B). Turist sayısı son derece az olduğu için fiyatlarda pazarlık mümkün. Turlardaki klasik rota şöyle: Limana ulaştıktan sonra longtail tekne ile mangrov ormanın ortasındaki kanallardan geçerek açık denize ulaşılıyor, buradaki kalker tepelerinin arasından geçilerek ünlü James Bond kayasına gidiliyor, çeşitli mağaralar ve platform üzerine kurulu son derece turistik bir Müslüman balıkçı kasabası geziliyor.

KONAKLAMA
Phang Nga Inn
Rattanapong Hotel
Phang Nga Guest House

YİYECEK-İÇECEK

ULAŞIM
Otobüs:
Krabi:
Phuket:
Phang Nga Milli Parkı
Phang Nga milli parkı James Bond adası olarakta bilinen kayası ile meşhur olmuş bir alan. Burada denizden yükselen yüzlerce kalker tepesi var.

ULAŞIM
Phang Nga körfezine Phang Nga, Phuket veya Krabi’den çıkacağınız turlarla ulaşabilirsiniz.

Khao Lok
Khao Lok fazla özelliği olmayan plajlara sahip, bavullu turistlerle dolu pahalı bir yer. Buranın en büyük özelliği ise yakınlardaki Surin ve Similan adalarına ulaşmak için kullanılması. Ayrıca burdan Khao Lok milli parkına da çeşitli turlar düzenleniyor.

AKTİVİTELER
Dalış ve Şnorkel:
Fil turları:

KONAKLAMA
Youth Club
Koğuş:Konaklamanın son derece pahalı olduğu bu bölgede Youth Club güzel bir alternatif sunuyor. Son derece geniş ve temiz hostel tarzı koğuşlara sahip.

phang-nga-1 phang-nga-2 phang-nga-4 phang-nga-5 phang-nga-6 phang-nga-8 phang-nga-9 phang-nga-10 phang-nga-11 phang-nga-12 phang-nga-13 phang-nga-15 phang-nga-16 phang-nga-17

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir