Türk turistin tayland ilgisi

Ocak 22nd, 2014 | by sahibi
Türk turistin tayland ilgisi
Tayland
0

Son yıllarda, türk turistin egzotik rotalara olan ilgisi çok arttı.Bu rotaların en başında tayland geliyor.O kadar ilgi çekici bir uğrak yeri-ki, istatistiklere göre, en çok ziyaret edilen ülkelerde listesinde ilk sıralarda yer alıyor.Aslında, tayland’ın kendi isminden daha çok bilinen şehirleri var.Mesela bangkok,pattaya…O kadar önde çıkmıştır ki isimleri,neredeyse,tayland bu iki şehrin gerisinde kalmıştır.

tayland-bangkok-turu

Ülkemizden, bu ülkeye düzenli olarak turlar düzenlenmektedir.Özellikle; istanbul,Ankara,izmir gibi büyük şehirlerden çok talep görmektedir.Tur paketleri;Otel,uçak bileti ve havalimanı transferi dahil olarak satılmaktadır.

 

Tarihi beş bin yıl öncesine kadar uzanan kalıntılar bulunan ülke, oldukça zengin medeniyetlerin yurdudur.Özellikle, Ayutthaya tarihi şehri tayland’ın bu zengin tarihine ışık tutan bir miras olarak bilinir. Örf ve adetlerini hala devam ettirmekte olan kabileleri ziyaret etmek, geçmişten günümüze öğretileri ve değerleri tanımanız için çok güzel bir alternatif olacaktır.

Bunun yanı sıra,Uzak Doğu’nun incisi Tayland, bütün ihtişamını kendine has harmonisiyle ortaya koyar, sessiz ve huzur veren ambiansı ve de sımsıcak insanlarıyla sizleri kucaklar. Bilenen şehirleri Bangkok ve Pattaya ise gece hayatı ,sunduğu eğlence imkanları ve doğasıyla çok davetkardır…Tam bir özgürlükler ülkesidir,Bayan‘ların faktörü oldukça farklıdır.

Tayland, en çok marjinal gece hayatı ile biliniyor olsa da geçtiğimiz yıllarda bu bilinilirliği pozitif yönde değişmeye başlamıştır.Ülkemizdeki ve tüm dünyaki erkek turistlerin en zirvedeki turistik bölgesi olması kadar,bir o kadarda kadınların alakasından uzaktır.Oldukça farklı gece kulüpleri ve dans şovları izleme imkanı bulabileceğiniz mekanlar gece hayatına çok farklı bir renk veriyor. farklı safari turlarına (fil safari), özel masaj seansların ve nehir üzerindeki sandallardan oluşan Yüzen Çarşı Gezisine katılabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir